צור קשר
שם :
טלפון :
מייל :

 
 

תכניות מימון

 

תכנית "תנופה"

תכנית של משרד המסחר והתעשייה. זוהי תכנית מענקים המיועדת לאנשים פרטיים שעדיין לא התארגנו במסגרת עסקית כלשהי. תכנית המעודדת יכולות ליצוא עתידיות (פרויקטים עם מימד טכנולוגי).

הסף הנדרש : הוכחה שיש מאחורי הרעיון שאנחנו באים איתו סיכוי למוצר עתידי ייחודי (סיכויי להגנת פטנט).
טכנולוגיה = כל דבר שיש בו אלמנט של חדשנות.

המלצות לקבלת מענק :

1. למלא לבד את הטפסים שנוריד מהאתר.

2. פנייה ליועץ מומחהבדיוק לנושא אליו אנחנו רוצים .

הקרן יכולה לתת סכומים של עד K 50 $ (משתנה מידי שנה) והיזם חייב להוסיף 15% מכיסו. את הכסף ניתן להוציא על : הכנת תכנית עסקית, כתיבת בקשת פטנט מלאה, דגם ראשוני (במידה וצריך...). 

כדאי לעשות :

1. לבדוק בתחילת התהליך אם עכשיו יש בקרן כסף לחלוקה.

2. להשתמש בשרותי יועצים המכירים את  הדרך הטובה ביותר לתכנית.

המחייבות לקרן היא החזרת הקרן מההכנסות העתידיות ללא ריבית והצמדה.  


תכנית "מחקר ופיתוח" (מו"פ)

תכנית של משרד המסחר והתעשייה. תכנית שעוזרת להמשיך ולקיים רמת פיתוח טכנולוגי. כאן היזם נדרש להשתתף בתרומה חלקית מהתקציב הנדרש. בתכנית זו אין בירוקרטיה בכלל . הכספים שנותנים בתכנית הזו הם מענקים.


תוכניות "דו לאומיות"

קרן BIRD-F משותפת ישראל/ארה"ב. תפקיד הקרן היא ליצור שתוףפעולה בין גופים ישראליים ואמריקאיים. ישראלי שרוצה לקבל כסף מהקרן מחייב מציאת שותף אמריקאי. שותף זה צריך לרצות לשווק את המוצר. הכסף מחולק פעמיים בשנה (יוני-דצמבר). הקרן מממנת 50% מההוצאות של הפרויקט.
לקרן זה לא משנה אם זה פטנט או לא. היא לא מחייבת להקים חברה אלא היא דורשת תכנית ביצוע משותפת. המימון הוא עד סדר גודל של M 1 $ לשנה. מעבר לזה הקרן לא מתערבת בכלום. המשקיע האמריקאי מביא M 1$ והיזם מביא את הרעיון. סכום זה הוא מענק של הקרן המחייב בהחזר צמוד וריבית.


מט"י מו"פ

נציג תכניות עסקיות עם גופים באירופה. מנוהל על פי מודל קרן BIRD רק מול גופים באירופה. בשתי הקרנות יש להבין מה מניע את נותן הכסף ולפעול בהתאם.

   
 
 
 

Shira-nati ltd      מושב ערוגות מיקוד 79864      טל: 08-9426315

 

צור קשר

שירותים מאמרים שוק ההון יזמות ייעוץ עסקי אודות

עמוד הבית

כל הזכויות שמורות©shiranati.com